ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie „Świadczenia rodzinne i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego”, w dn. 12 grudnia 2012, w godz. 11:00-14:00 w Urzędzie Dzielnicy Wola, Al. Solidarności 90, w sali sesji. Spotkanie poprowadzi Grażyna Mlonka – Główny Specjalista w Departamencie Świadczeń Rodzinnych w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
———————————————————————
Dzień Pracownika Socjalnego
Stowarzyszenie BORIS z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy pracują w tym jakże potrzebnym społecznie zawodzie.

Życzymy wszelkiej pomyślności oraz by każdy dzień odpowiedzialnej pracy przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji oraz był źródłem motywacji do osiągania celów. Żywimy głęboką nadzieję, iż Państwa praca stale będzie otaczana ludzkim szacunkiem, zrozumieniem i wdzięcznością.
————————————————————————–

ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Kodeks Postępowania Administracyjnego w OPS”, w dniu 14 listopada 2012, w Ratuszu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, w sali konferencyjnej , w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie poprowadzi: Romana Pietruk, Kancelaria Prawna Pietruk s.c
Ostatnie spotkanie Forum w roku 2012 odbędzie się 12 grudnia. Podczas spotkania będą rozdawane FV za udział Forum w okresie lipiec-grudzień.
—————————————————————–
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Rola Asystenta Rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej”, w dniu 10 PAŹDZIERNIKA 2012, W GODZ. 11:00-14:00 w Urzędzie Dzielnicy Wola, Al. Solidarności 90, w sali sesji.
———————————————————-
ZAPROSZENIE DO KOWALI
Czym jest model Organizowania Społeczności Lokalnej? Jak w praktyce wyglądają działania OSL podejmowane przez pracowników socjalnych. Jak zaangażować społeczność lokalną? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać uczestnicy seminarium „Osiągnij sukces w OPS przez OSL w działaniu. Zmiana podejścia do ubóstwa”, które odbędzie się 10 października w Kowali.
—————————————————————
Weź udział w Rzeczpospolitej Lokalnej 2020!
Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL zapraszają do udziału w wydarzeniu “Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbędzie się 19 – 20 września 2012 r. w Warszawie.
WIĘCEJ O WYDARZENIU: WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ROEFS.PL/
REJESTRACJA WYŁĄCZNIE POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
——————————————————————
ZAPROSZENIE
UWAGA!!! ZMIANA GODZINY SPOTKANIA! Spotkanie wyjątkowo rozpocznie się o wcześniejszej godzinie.
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Zamówienia poniżej 14 000 tys euro – procedury i praktyka”, w dniu 13 CZERWCA 2012, W GODZ. 9:00-12:00w Urzędzie Dzielnicy Wola, Al. Solidarności 90, w sali sesji. Spotkanie poprowadzi: Hubert Nowak – radca prawny, specjalista z zakresu zamówień publicznych.
—————————————————————
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Wspieranie rodziny – piecza zastępcza”, w dniu 9 maja 2012, w Ratuszu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, w sali konferencyjnej , w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Skowrońska z „Nowej perspektywy”.
—————————————————————-
CZERWIEC AKTYWNYCH !
Poprzez kampanię Czerwiec Aktywnych Społeczności chcemy wesprzeć ludzi, grupy i instytucje działające w środowisku i organizujące społeczności lokalne. Dla wielu osób zaangażowanych w aktywizowanie społeczności czerwiec jest od wielu lat tym miesiącem, w którym tradycyjnie organizujemy się, by wspólnie zrobić coś dla siebie i dla naszych lokalnych wspólnot. Dlatego Stowarzyszenie BORIS we współpracy ze Stowarzyszeniem CAL zachęca mazowieckie społeczności lokalne, by również w tym roku w czerwcu przyłączyć się do grupy Aktywnych Społeczności. Będziemy promować i pomagać w działalności grup, instytucji i organizacji, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Oddolne inicjatywy są dowodem na to, że jesteśmy skuteczni, potrafimy się komunikować, wypracowywać porozumienia i że wykorzystujemy to, co najlepszego daje nam demokracja – możliwość kreowania zmiany społecznej.

W WASZEJ AKCJI POWINNY ZAISTNIEĆ:
1. OBYWATELSKOŚĆ – każde działanie musi ukazywać obywatelską aktywność (np. instytucja nie organizuje czegoś dla ludzi, lecz jedynie wspiera i pomaga mieszkańcom zrealizować ich zamierzenia)
2. WSPÓŁDZIAŁANIE – działanie powinno opierać się na współdziałaniu mieszkańców, instytucji, organizacji (nie chodzi o działania indywidualne)
3. SPOŁECZNOŚĆ – akcja ukierunkowana jest na szeroko pojętą społeczność – sąsiedzką, osiedlową, środowiskową, lokalną
4. WYDARZENIE – niezależnie od formy działania powinno ono mieć aspekt wydarzeniowy, a więc konkretne miejsce i datę realizacji
W roku 2012 w ramach Programu Aktywnych Społeczności nie ograniczamy się wyłącznie do jednego miesiąca – działamy przez cały rok!
Więcej informacji: www.aktywnespolecznosci.pl
————————————————————-
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Zamówienia publiczne”, w dniu 11 kwietnia 2012, w Ratuszu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, w sali konferencyjnej , w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie prowadzić będzie Hubert Nowak – radca prawny, specjalista z zakresu zamówień publicznych.
—————————————————————
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny”, w dniu 14 marca 2012, w Ratuszu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, w sali konferencyjnej , w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie prowadzić będzie: Grażyna Mlonka z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
—————————————————————
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na spotkanie „Projekty systemowe w Ośrodkach Pomocy Społecznej – procedury i zmiany”, w dniu 8 lutego 2012 w Urzędzie Dzielnicy Wola, Al. Solidarności 90, w sali sesji, w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Oskwarek, RO EFS w Ostrołęce przy Stowarzyszeniu BORIS.
—————————————————————-
ZAPROSZENIE
Zarząd Mazowieckiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej przy Stowarzyszeniu BORIS serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie „Kampania medialna oraz kontakty Ośrodków Pomocy Społecznej z mediami”, w dniu 11 stycznia 2012, w Ratuszu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, w sali konferencyjnej , w godzinach 11:00 -14:00. Spotkanie prowadzić będzie: Pani Barbara Kucharska i Pani Halina Guzowska z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.